Wystawa malarstwa „Kossakowie”

Szanowni Państwo, Zapraszamy do odwiedzenia Wystawy „Kossakowie”, prezentującej dzieła malarstwa Juliusza i Wojciecha Kossaków. Ekspozycję znajdziecie Państwo w Pałacyku Strzeleckim RAFAKO ul. Łąkowa 33. Specjalnie dla Państwa zorganizowaliśmy bezpłatne, interaktywne lekcje muzealne, prowadzone przez wieloletniego pedagoga, a obecnie Dyrektor Muzeum Ziemi Głubczyckiej Panią Barbarę Piechaczek. Zajęcia są dostosowane zarówno dla szkół jak i dla zorganizowanych grup osób dorosłych. Lekcje muzealne można rezerwować wypełniając formularz: Rezerwacja lekcji „Kossakowie” . W formularzu będziecie Państwo proszeni o podanie: – nazwy szkoły lub organizacji, – e-maila, nazwiska i telefonu do osoby kontaktowej, – przedziału wiekowego grupy (klasy szkoły lub oznaczenie „osoby dorosłe”), – preferowany
czytaj więcej

Dzień Kobiet w Grupie PBG

Kobiety potrafią inspirować, budować, tworzyć i zmieniać świat biznesu, gospodarki, kultury i polityki jeśli tylko są świadome swoich zalet i wad. Doceń siebie i swoje działania! Gościem specjalnym podczas tegorocznego Dnia Kobiet organizowanego w Grupie PBG będzie Paulina Smaszcz-Kurzajewska, która wystąpi z wykładem inspiracyjnym pt.: „Bądź kobietą, którą chciałabyś spotkać” Paulina Smaszcz-Kurzajewska od 25 lat pracuje w branży komunikacji i public relations w dużych firmach, budując polskie oraz międzynarodowe projekty strategiczne. Doktorantka Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych. Pełniła rolę Dyrektora PR i Komunikacji oraz funkcję Rzeczniczki Prasowej platformy nc+ (CANAL+). Pracowała jako prezenterka w TVP1 oraz
czytaj więcej

Balik karnawałowy i wernisaż

Dzieci Pracowników bawić się będą na baliku noworocznym 2019. Bogaty program spotkania zapewnia Fundacja PBG. Spektakl autorski Anny Januchowskiej pt. „Przygody Pana Pompona” dla najmłodszych, potem prezentacja wystawy prac dziecięcych, które malowały w Akademii Sztuki dla Dzieci z uroczystym wręczeniem dyplomów, dla wszystkich dzieci zabawowe i malarskie animacje a także upominek dla każdego. Zapraszamy  2 lutego o godzinie 11.00!  
czytaj więcej

Opłatek dla Artystów

  Opłatek dla artystów, organizujemy od kilku już lat  co roku, na początku stycznia, w PBG Gallery.  To wyjątkowa  już  tradycja, która  i przyciąga wielu malarzy, fotografów, muzyków, zaprzyjaźnionych z nami.Wiele humoru i nowości ze świata artystycznego wniósł do spotkania prof. UAP Piotr C.Kowalski. Włodzimierz Mazanka, podziwiał i komentował wystawę zatytułowaną 4 czy to mało?2. Miłą niespodziankę zrobił nam swoją obecnością dawny instruktor tenisa w spółce PBG, fotograf z zamiłowania, Jerzy Małysz. Piotr  Orliński, znany poznański muzyk, przyjaciel Galerii,  zagrał kilka kolęd na klarnecie i pianinie a chętni uczestnicy spotkania z wielką przyjemnością  śpiewali kolędy. Dziękujemy za świąteczną i artystyczną atmosferę spotkania.
czytaj więcej

Józef Brandt w Poznaniu

Znakomita, duża  wystawa malarstwa Józefa Brandta przeniesiona została z Muzeum Narodowego w Warszawie do Muzeum Narodowego w Poznaniu. W imieniu Pani Prezes Fundacji PBG Małgorzaty Wiśniewskiej zaprosiliśmy Pracowników i ich rodziny   na wystawę Józefa Brandta do Muzeum Narodowego w Poznaniu. Spotkanie, zaplanowane  dla nas i senioralnej grupy muzealnej odbyło  się 9 grudnia w niedzielę o godz. 14.00. Wśród bogatej prezentacji obrazów zobaczyć było  można również obraz z kolekcji Fundacji PBG. Po wystawie oprowadziła nas- historyk sztuki Joanna Bryl.
czytaj więcej

Ekoart – po raz pierwszy w Galerii

Wystawa pt. Małe Ojczyzny.Piękno Wielkopolski – 11 przegląd środowisk twórczych Stowarzyszenia EKOART – została otwarta w dniu 30 listopada w PBG Gallery Skalar Office Center. Wystawa przygotowana została w roku 100-lecia Niepodległośći. Swoje prace zaprezentowało  19 artystów. Wernisaż upłynął w bardzo miłej, artystycznej atmosferze, gości było wielu. Wśród członków Ekoartu są także poeci, którzy podczas spotkania czytali swoje wiersze.Kuratorem wystawy był prezes stowarzyszenia Witold Zakrzewski. Wystawa czynna będzie do 15 stycznia.Zapraszamy!
czytaj więcej

Kossakowie w Suwałkach

Projekt Kossakowie, przygotowany przez Fundację PBG w roku 100-lecia Niepodległości Polski kończy swoją wędrówkę po Europie w Muzeum Okręgowym w Suwałkach. Współpraca Fundacji z tymże Muzeum zaowocowała trzema wspaniałymi wystawami: w Rapperswil w Muzeum Polskim, w Paryżu w Bibliotece Polskiej oraz w Suwałkach. Szczególny wkład w projekt miała pani Eliza Ptaszyńska jako kurator wystaw, autorka scenariusza i koncepcji wszystkich ekspozycji .Koordynatorem całości była pani Hanna Gajewska, reprezentująca Fundację PBG. Warto podkreślić rolę przedsięwzięcia w roku jubileuszu Polski, a mianowicie, pokazanie naszej historii poprzez sztukę, wspaniałe realistyczne malarstwo polskie autorstwa najwybitniejszych malarzy polskich Juliusza i Wojciecha Kossaków.Nazwisko Kossakowie i wielką utalentowaną
czytaj więcej

Mikołajkowa zabawa

Fundacja PBG i PBG Gallery zaprosiły dzieci Pracowników na zabawę Mikołajkową z Gwiazdorem , z upominkami i jednocześnie możliwością aktywnego twórczego działania. Podczas spotkania, 1 grudnia 2018 roku, w PBG Gallery Skalar Office Center w Poznaniu, dzieci mogły obejrzeć zbiorową wystawę malarstwa Ekoartu, spotkały się także  z artystą Witoldem Zakrzewskim, który poprowadził z nimi warsztaty artystyczne. Dzieci mogły również samodzielnie tworzyć piękne przedświąteczne obrazki.
czytaj więcej

Listopadowa wycieczka

W miesiącu listopadzie – miesiącu pamięci i  pielęgnowania tradycji Fundacja PBG zaproponowała Pracownikom interesujące wizyty w Poznaniu – w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym i w Muzeum Rogala. Z zaproszenia skorzystały także dzieci z Ochronki „Jurek”, jednej z wielu podopiecznych Fundacji PBG.
czytaj więcej

Finisaż wystawy Sylwestra Łachacza

Wrześniowy wernisaż wystawy malarstwa Sylwestra Łachacza  to było duże wydarzenie artystyczne z mnóstwem gości, artystów, fotografów.Kuratorem wystawy był Włodzimierz Trawiński( artysta malarz, pedagog). To malarstwo wielkoformatowe, na wskroś nowoczesne, abstrakcyjne zachwyca, zadziwia rozmachem, kolorystyką, wymową.  W abstrakcyjne obrazach  łatwo odkryć  fragmenty pejzażowe, rozległą przestrzeń, głębię, która wciąga odbiorcę w niezwykły wyobrażeniowy świat. To pejzaże, przy których trzeba zatrzymać się dłuższą chwilę. 19 października o godz. 18.00  zapraszamy na finisaż wystawy do PBG Gallery Skalar Office Center.  Będzie on urozmaicony obrazkami dzieci, które powstały  podczas warsztatów, które poprowadził artysta w ramach nowej edycji  Akademii Sztuki dla Dzieci pn. Artyści malują z
czytaj więcej